Įtempiamos lubos

Įtempiamos lubos – nauja, bet sparčiai populiarėjanti lubų apdailos medžiaga. Šios lubos montuojamos paprastai ir greitai beveik visose patalpose, nereikalauja ypatingos priežiūros. Jos gali būti įvairių dydžių, formų, spalvų, tekstūrų, blizgios ir matinės, vienspalvės ar spalvotos. Tokios lubos gali būti su fotospauda, tad ant jų galite perkelti norimą paveikslą. Šios lubos gali būti lengvai derinamos su kitomis kabančiųjų lubų sistemomis, tokiomis kaip gipso kartono plokščių lubos.  Iš šios medžiagos galite daryti įvairių formų kraštus, o per vidurį liks sumontuoti įtempiamas lubas. Toks sprendimas leis žaisti spalvomis, faktūromis, derinti skirtingus apšvietimo sprendimus. Įtempiamas lubas renkasi ir tie, kurie nenori šalinti lubų defektų, o tiesiog siekia juos paslėpti. Lubų nereikia lyginti ar kitaip tvarkyti – plėvelė paprasčiausiai užmaskuoja lubų trūkumus. Priklausomai nuo ploto, lubų formos šviestuvų kiekio bei paties sumanymo sudėtingumo darbas gali būti atliktas ir per dieną, ir per keletą valandų.

Įtempiamos lubos sistemą sudaro du pagrindiniai komponentai: aliuminis arba plastikinis profilis ir polivinilchloridinė (PVC) plėvelė (plona, bet itin stipri polimero plėvelė, pagaminta vinilo pagrindu). Profiliai pritvirtinami prie sienų per visą patalpos perimetrą. Medžiaga jau iš anksto sukarpoma pagal patalpos išmatavimus. Pakaitinama dujiniu šildytuvu iki 60 laipsnių celsijaus ir įmontuojama į profilius. Šis montavimo principas gana tvarkingas. Jums nereikia iš patalpų išnešti baldų, po remonto nelieka šiukšlių kalnų. Įtempiamas lubas rekomenduojama montuoti jau išlyginus sienas, dar geriau antrą kart prieš sienas dažant ar tapetuojant. Tose vietose, kur bus montuojamas profilis, sienos turi būti tvirtos, lygios ir be tuštumų. Lubose galite sumontuoti bet kokius elektros instaliacijos įrenginius: šviestuvus, priešgaisrinius jutiklius, ventiliaciją. Visa tai turi būti sutvarkyta prieš montuojant lubas.   Galima montuoti visų rūšių pakabinamuosius, įleidžiamuosius lubų šviestuvus ir lempas. Leidžiamas hologeninių šviestuvų galingumas – iki 35 W, su kaitinimo lempomis – ne daugiau, kaip iki 100W.  Taip pat iš anksto pasvarstykite, kokiame aukštyje bus lubos. Turėkite galvoje, kad lubos nusileis 4-5 cm. Jei aukščių skirtumas kambaryje didesnis lubos bus dar žemiau. Kartais būna taip, kad viename šone užtenka ir 4 cm, o kitame reikia ir 10 cm.

Lubos pasižymi praktiškumu, kokybe ir kaina. Praktiškumas pasižymi tuo, kad žmonės galvoja kaip sprendimas atrodys po kelerių metų. Sakykime, jeigu namas yra naujos statybos arba su medinėmis konstrukcijomis, gipsas ant lubų nebus praktiška, jis judės atsiras įtrūkimai ir pan.  Tačiau įtempiamosioms luboms tai negresia. Dar vienas kriterijus yra kaina. Įtempiamų lubų kaina priklauso ne tik nuo lubų ploto, tačiau ir nuo formos sudėtingumo, šviestuvų, vamzdžių skaičiaus ir kitų papildomų darbų. Kainos svyruoja  nuo 45 iki 65 litų už kvadratinį metrą. Nėra mažai, tačiau palyginus su gipso kartono plokščių lubomis, įtempiamųjų lubų sistema yra labai konkurencinga. Paskaičiavus kiek kainuotų gipso kartono lubos ir įtempiamos lubos kaina gaunasi panaši. Įtempiamos lubos gana ilgaamžės.

Šios lubos nebijo kamuolio smūgių, šampano kamščio šūvio ar net kaimyno užpylimo vandeniu atvejo, viską galima sutvarkyti be didesnių nuostolių. Plėvelė yra labai elastinga ir tampri – vienas kvadratinis metras plėvelės be vargo atlaikys iki 100 l vandens. Vandenį galima išpilti per šviestuvų skyles, bet prieš tai būtina atjungti visus šviestuvus.

Įtempiamos lubos nereikalauja beveik jokios priežiūros. Jei norite jas pavalyti, darykite tai muiluotame vandenyje suvilgyta šluoste.

Naujos kartos lubos

Namie ir sode 2014 m. Nr. 6

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s